Çekmeköy Belediyesi’Nin Düzenlemiş olduğu 15 Temmuz Demokrasi Ve Ulusal Birlik Günü Etkinliklerinde Şehitler Dualarla Ve Minnetle Anıldı

Tarih : 16 Temmuz 2020 Perşembe


15 TEMMUZ  ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI


Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü etkinliklerinde şehitler dualarla ve minnetle anıldı


 


15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde şehitler tüm yurtta olduğu şeklinde Çekmeköy’de de çeşitli anma törenleriyle anıldı.  Çekmeköy Kaymakamlığı ve Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu anma etkinlikleri kapsamında ilk olarak; 15 Temmuz sabahı Taşdelen Sultan Murat Caddesi’nde 15 Temmuz gecesi yaşananları gözler önüne seren fotoğraflar sergisi açıldı.


  


Anma etkinlikleri akşam Taşdelen Cemal Güngör Parkı amfi tiyatro alanında devam etti. Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen törene, AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Cenap Yağmur, Tekrardan Refah Partisi Çekmeköy İlçe Başkanı Önder Ayyıldız, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Sırmacı, Ömer Yazıcı ve Ahmet Epli, Çekmeköy İlçe Güvenlik Müdürü Mustafa Demir, Çekmeköy Müftüsü Vehbi Akşit, Çekmeköy Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Kılıç ve vatandaşlar katıldı.


  


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile süregelen anma programında şehitler için kuran okundu ve dualar edildi. Sonrasında 15 Temmuz gecesinde yaşananları özetleyen belgeseller ve Çekmeköy Belediyesi İhanet ve Direniş Temalı Kısa Film yarışmasında dereceye giren filmler vatandaşlara izletildi. Coşku ve hüznün hakim olduğu anma etkinlikleri  tüm gece devam etti. 


Toplumsal mesafe kuralına dikkat edilerek meydana getirilen programda vatandaşlara bayrak dağıtıldı.


 
 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Cloaker Satın Al