“Virüs Hâlâ Aramızda” Hatırlatması

Tarih : 6 Ağustos 2020 Perşembe


VİRÜS HÂLÂ ARAMIZDA


Toplumda virüse karşı oluşan duyarsızlık sebebiyle Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın da aralarında bulunmuş olduğu denetim komisyonları ilçedeki işletmeleri denetledi. 


 


Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın da aralarında bulunmuş olduğu, jandarma, polis, zabıta ekiplerinden oluşan denetim komisyonları Çekmeköy genelinde Koronavirüs’e karşı alınan tedbirlerin uygulamalarını denetledi. Son dönemlerde virüs yokmuş benzer biçimde davrananların sayısındaki artışın bulaşma sayısını çoğaltması sebebiyle topyekûn başlatılan harekette, iş yeri sahipleri ve vatandaşlara durumun ciddiyeti hatırlatıldı. Maske ve toplumsal mesafeye karşı uyarılarda bulunan takımlar virüsün yok olmadığını, tedbirlerin elden bırakılmasıyla daha da arttığını vatandaşlara hatırlattı. Denetimler kapsamında; market, fırın, berber, kuaför, pazar, kahvehane, park, cami, web kafe, eczane, lokanta ve restoran, dernek, lokal, alışveriş merkez, şov merkezleri ziyaret edildi.  


Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Vatandaşlar yaz ve bayram rehavetine tutuldu, sanki virüs yokmuş benzer biçimde davranmaya başladı. Bu da olay sayılarında hareketlenmeyi bununla beraber getirdi. Lütfen yaşadığımız o fena günleri unutmayalım, doktorların ne kadar özveri ile çalıştığını, sevdiklerimize virüs bulaştırma riskimizin bulunduğunu bu yüzden yaşam boyu vicdan azabı çekebileceğimizi unutmayalım. Yapacağımız şeyler fazlaca rahat, hijyene, toplumsal mesafeye ve maske kullanımına dikkat ederek kurtulacağız bu beladan. Hepimiz hem kendisine hem de karşısındakine karşı görevli. İleride üzülmemek için tedbiri elden bırakmayalım,” “dedi.


  


Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cloaker Satın Al